3. ԵՊՀ ՍԹԵՄ ավագ դպրոցը բազմակողմանի զարգանալու հնարավորություն է տալիս. հասարակագիտական հոսքի աշակերտները՝ դպրոցի մասին
Փետրվար 10, 2025 | 16:07
ԵՊՀ ՍԹԵՄ ավագ դպրոցը բազմակողմանի զարգանալու հնարավորություն է տալիս. հասարակագիտական հոսքի աշակերտները՝ դպրոցի մասին
ԵՊՀ ՍԹԵՄ ավագ դպրոցը դեռևս 2024-2025 ուստարում ընդլայնեց իր գործունեության շրջանակը՝ կրթություն ապահովելով նաև հասարակագիտական ուղղվածությամբ։ Հասարակագիտական հոսքի 10-րդ դասարանի աշակերտներ Անի-Նիկոլին Մանուկյանն ու Հայկ Պողոսյանը պատմում են դպրոցում ստացած գիտելիքների, հնարավորությունների և աշակերտ-ուսուցիչ հարաբերությունների մասին:
Անին ընդգծում է, որ թեպետ ընտրել է հասարակագիտական հոսքը, սակայն այնպիսի նախագիծ է իրականացնում, որի շրջանակում և՛ բարելավում է անգլերենի գիտելիքները, և՛ առնչվում բնագիտական թեմաներին՝ այդպիսով խորանալով տարբեր ուղղություններով:
Հայկ Պողոսյանն էլ շեշտում է, որ դպրոցում ստացած գիտելիքներն իրեն տվել են մեծ վստահություն՝ մասնակցելու մաթեմատիկայի, ռուսերենի, անգլերենի և պատմության հանրապետական օլիմպիադաներին:

February 10, 2025 | 16:07
In the 2023-2024 academic year, YSU STEM High School expanded its scope by offering education in the social sciences. 10th-grade students from the social science stream, Ani-Nikolin Manukyan and Hayk Poghosyan, share their insights on the accumulated knowledge, opportunities, and student-teacher relationships at the school.
Ani emphasizes that although she chose the social science stream, she is working on a project that not only improves her English language skills but also involves scientific topics, allowing her to deepen her understanding of multiple fields.
Hayk Poghosyan highlights that the knowledge gained at the school has given him the confidence to participate in national Olympiads in mathematics, Russian, English, and history.