3. «Կարիերայի կողմնացույց». առաջին քայլերը դեպի հաջող կարիերա
ԵՊՀ-ում մեկնարկեց «Կարիերայի կողմնացույց․ գտի՛ր քո ուղին» ծրագրի HR խմբային խորհրդատվական հանդիպումների շարքը՝ Ամերիաբանկի հետ համագործակցությամբ։
«Զբաղվի՛ր այն աշխատանքով, որը սիրում ես, և սիրի՛ր այն ամենը, ինչով զբաղվում ես»։
Ամերիաբանկի տաղանդների ներգրավման բաժնի մասնագետների հետ անցկացվեց առաջին HR խմբային խորհրդատվությունը, որի ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն ունեցան՝
• զարգացնելու ինքնաներկայացման հմտությունները, որոնք առանցքային են աշխատանքի ընդունման փուլում,
• բացահայտելու աշխատաշուկայի արդի և իրական պահանջները,
• ծանոթանալու Ամերիաբանկի կողմից ընձեռվող կարիերայի հնարավորություններին։
Ամերիաբանկի մասնագետներ Անուշ Մխիթարյանը և Նանե Բեգլարյանն իրենց փորձով ու գիտելիքներով կիսվեցին ուսանողների և շրջանավարտների հետ։
Հանդիպման ընթացքում տեղի ունեցավ նաև ինտերակտիվ աշխատարան, որի ընթացքում մասնակիցները անցան փորձնական հարցազրույցներ, իրական օրինակներով ծանոթացան սկսնակ մասնագետների համար առկա հեռանկարներին և ստացան «առաջին ձեռքից» խորհուրդներ՝ ինչպես գրագետ ներկայանալ գործատուին և հաջողությամբ հաղթահարել ընտրության բոլոր փուլերը։
Սա միայն սկիզբն է։ «Կարիերայի կողմնացույց»-ը շարունակելու է աջակցել ուսանողներին բացահայտելու իրենց մասնագիտական ուղին։

May 11, 2026 | 16:12
A series of HR group consultation meetings of the "Career Compass: Find Your Path" program has launched at Yerevan State University in cooperation with Ameriabank.
"Do the work you love, and love everything you do."
The first HR group consultation session was held with specialists from Ameriabank's Talent Acquisition Department. During the meeting, participants had the opportunity to:
• advance their self-presentation skills, which are key in the recruitment process;
• explore current and real demands of the labor market;
• learn about career opportunities offered by Ameriabank.
Ameriabank specialists Anush Mkhitaryan and Nane Beglaryan shared their experience and knowledge with students and graduates.
The session also included an interactive workshop, during which participants took part in mock interviews, learned about prospects for entry-level professionals through real-life examples, and received first-hand advice on how to present themselves effectively to employers and successfully navigate all stages of the selection process.
This is only the beginning. The "Career Compass" program will continue to support students in discovering their professional paths.